/photos/bg_blog.jpg

Blogi

Uued tooted, sooduspakkumised, kauplustes toimuv ja nõuanded
28 märts
2024

Magneesium - see kõige tähtsam mineraal

Biomarketi toidulisandite riiulitel on 270 toidulisandit, kuid kui peaksid valima toidulisandite riiulilt ainult ühe, siis on meie kindel soovitus magneesium. 

See maakoores rikkalikult esinev mineraal on kui säde, mis sütitab meie organsmis ligi 300 erinevat talitlust alates aju ja südame tööst kuni hormoonide toimimise, energiatootmise ja veresuhkru reguleerimiseni.  Niivõrd oluline mineraal, aga magneesiumipuuduse all kannatab koguni ligi 80 protsenti elanikkonnast.

Kellele ja kui palju magneesiumi?

Kui meie toit ei oleks pärit intensiivpõllunduse tulemusena kurnatud maapinnast, meie ise oleksime terved ja stressivabad, siis võiksime olla kindlad, et organismi optimaalseks toimimiseks vajalik päevane hulk 300-600 mg magneesiumi tuleb toidust. 

Magneesiumi kogus ja vajadus on üsna individuaalne ja sõltub nii vanusest kui ka eluviisist ja -tempost. Näiteks vajavad magneesiumi enam rasedad, imetavad emad, lapsed, eakad, suitsetajad ja sportlased.  Magneesiumi vajadust mõjutab oluliselt ka vaimne stress.

Magneesiumipuudusest annavad märku jalalihaste krambid, krooniline väsimus, kõhukinnisus, närvilisus ja kehv unekvaliteet.

Kui su igapäevane menüü kipub olema pigem ühekülgne, tasub mõelda toidulaua mitmekesistamisele, aga ka toidulisanditele. Magneesiumi parimad allikad on näiteks rohelised köögiviljad, kaerahelbed, erinevad täisteratooted, banaanid, pähklid ja seemned. 

Milline magneesiumi toidulisand valida?

Magneesiumil on arvukalt erinevaid vorme, millest Euroopa Liidus on toidulisanditena lubatud terve rida. Magneesiumi toidulisandites on enim kasutusel oksiid, tsitraat ja diglütsinaat. Kõige tõhusamalt omastatavateks peetakse neist tsitraati ja diglütsinaati.  Sageli on toidulisandite koostises magneesiumi kõrval B6-vitamiin, mis aitab olulisel mineraalil paremini imenduda.

Toidulisandite retsepte luues arvukatele uuringutele toetuv Biomarketi pikaajaline Suurbritannia koostööpartner Viridian juhib tähelepanu, et magneesiumi imendumist organismis mõjutab olulisel määral stress, rasedus ja imetamine, higistamine, suitsetamine ja alkoholi liigne tarbimine. Seepärast on hea mõte valida erinevaid magneesiumi vorme sisaldav toidulisand. Kel probleeme kõhukinnisusega, võiks valida magneesiumtsitraadi. Magneesiumi imendumist soodustavad valgud ja fruktoos ehk puuviljad. Samas võivad tselluloosi- ja fütaatiderohked toidud (mõned pähklid ja kaunviljad) mineraali imendumist hoopis takistada. Hea uudis on see, et kui organismis on magneesiumi vajaka, siis on selle imendumine märkimisväärselt parem. Keha on tark.

Magneesiumi vajadust ja toidulisandite tarbimist kommenteerides toob  Viridiani tootearendust juhtiv Aimée Benbow välja ka terve rea uuringuid magneesiumi ja naiste tervise teemadel. Nimelt on tänaseks juba arvukalt uuringutulemusi, mis näitavad magneesiumi soodsat mõju PMS-i vaevuste leevendamisel, eriti nii-nimetatud hormoonipeavalu puhul. Samuti on leitud tõendeid magneesiumi toidulisandite tarbimise positiivsest mõjust menopausi kuumade hoogude korral.

Biomarketi klientide lemmiktooted:
Viridian Magneesium ja vitamiin B6, 30 kapslit 
Together Health Magneesium, 30 kapslit
Viridian Magneesium 300 mg, 30 kapslit
Viridian Magneesiumtsitraat ja vitamiin B6, 30 kapslit
Kiki Health Aluseline segu, 250 g

Nahakaudselt imenduv magneesium

Lisaks kapslite või pulbritena tarbitavate toidulisandite kõrval leiad Biomarketist suure valiku nahakaudselt imenduvat magneesiumi. Suurbritannia tootja BetterYou on magneesiumi sees- ja välispidise imendumise teemat uurinud koos erinevate ülikoolidega ja töötanud ühena esimestest maailmas välja transdermaalse ehk nahakaudselt imenduvate magneesiumitoodete sarja, mille puhul ei pea mõtlema võimalikele imendumisprobleemidele seedetraktis.

BetterYou kasutab oma toidulisandites sügavalt maakoorest saadud
magneesiumkloriidi ja pakub oma tootevalikus nii pump-pudelis õli, geeli kui ka vannihelbeid. 

Hea on teada, et õhtuti säärtele kandmiseks sobiv pihustatav õli või geel võib tekitada esimestel kasutuskordadel kipitust, mis annab märku magneesiumi madalast tasemest organismis. Vannihelveste kasutamine tekitab tihti küsimus, et kuidas siis saab kui kodus vanni polegi. Hea uudis on see, et vannihelbed sobivad suurepäraselt ka jalavanniks. Terviklikuks elamuseks on BetterYou lisanud reale vannihelvestest ka looduslikke eeterlikke õlisid ja nii on õhtune vann eriti lõõgastav.

Biomarketi klientide lemmiktooted:

BetterYou magneesiumihelbed une toetamiseks, 1 kg
BetterYou magneesiumihelbed, 250 g
BetterYou magneesiumihelbed, 1 kg
BetterYou magneesiumiõli pihusti Head und, 100 ml
BetterYou plaksuefektiga magneesiumihelbed laste une toetuseks, 750 gLIITU UUDISKIRJAGA
Kõige värskemad uudised
UUDIS!

Uudsed ja maitsvad Yourzooki toidu-lisandid