/photos/bg_blog.jpg

Blogi

Uued tooted, sooduspakkumised, kauplustes toimuv ja nõuanded
14 veebruar
2014

Idandid – maitsvad vitamiinikapslid varakevadeks

Kevad, tärkamise aeg ei ole enam kaugel. Varakevadisel ajal, kui toidulaual napib värsket, aitavad hästi ennetada vitamiinipuudust idandid. Need väikesed krussis taimealged on pungil elujõudu – väärtuslikke vitamiine ja mineraale.
Miks idandada?
  • Väga väikese kulu ja vaevaga saab ise kasvatada endale toitainerikkad, värsked ja maitsvad idandid, mis on toiduna ilmselgelt alahinnatud. Idandeid on lihtne kasvatada isegi kiire elustiili korral. Ise idandeid kasvatades võib olla kindel, et need on täiesti puhtad.
  • Idandid sisaldavad palju väärtuslike ensüüme, proteiine, mineraalaineid, mikroelemente ja looduslikke vitamiine ning need on meie organismi jaoks kergesti omandatavad. Lisaks sisaldavad idandid rikkalikult kiudaineid, mis aitavad parandada seedimist ja toidul soolestikus edasi liikuda, puhastada organismi jääkainetest ja liigsest kolesteroolist.

Mida idandada? 

  • Algajal idandajal on kõige lihtsam alustada mungubade idandamisega. Mungoa idandid sisaldavad rohkesti vitamiine A, B1, B2, B3, B12 ja C ning samuti rauda, kaaliumi, kaltsiumi, magneesiumi ja fosforit.
  • Lihtne on idandada ka lutserni idandeid, mis sisaldavad rohkesti vitamiine A, B2, C, D ja niatsiini ehk vitamiini B3 ning ka mitmeid mineraale, näiteks rauda ja magneesiumi, aminohappeid, proteiine, klorofülli ja kiudaineid.
  • Biomarketis valikus on ka BioSnacky idandamissegud - tugev-aromaatne ja õrn-aromaatne seemnete segu, gurmeesegu ning detox idandamissegu.

Kuidas idandada? 

  • Idandamiseks on vaja idandamisalust ehk kasvulava või idandamispurki, seemneid, puhast vett, soojust 20-22 kraadi ja õhku. BioSnacky kasvulavasid kasutades on sul endal vaja pakkuda seemnetele vaid puhast vett ja õhku. Niiskusrežiimi, õhuringluse ja kaitse UV-kiirguse eest tagavad kasvulavad ise. Purk sobib väiksemate koguste idandamiseks.
  • Seemnete idandamiseks tuleb neid iga päev puhta veega loputada. Sõltuvalt kasvulavast võib olla vajalik seemneid ka enne idandamist leotada. Kasvulava tuleks asetada otsese päikesevalguse eest varjatud kohta. Kui idandil on tekkinud idulehed, on see tarbimiseks valmis.

Kuidas kasutada?

  • Idandeid on kindlasti vaja tarbida värskena. Kuigi idanditel on sõltuvalt seemnest erinev valmimisaeg, on idand kõige toitainerikkam umbes kolme päeva vanuselt.
  • Idandite kasutamiseks on palju võimalusi – smuutides, soojades ja külmsuppides, salatites, pajaroogades jne. Idandid aitavad muuta roa maitseküllasemaks ja väärtuslikumaks.
  • Soojadele roogadele lisa idandid viimasena, sest kuumuses hakkab nende toiteväärtus kahanema. Ubade ja läätsede idandeid tuleb aga just kuumtöödelda. Ilma kuumtöötlemata võib ubade ja läätsede idanditest tarbida vaid mungoa ja rohelise läätse idandeid.

BioSnacky idandamisnõu ja seemnetega kaasa kingitus!

Kuni aprilli lõpuni saab Biomarketist BioSnacky idandamisnõu või idandamisseemnete ostja kaasa kingituse. Loe pakkumisest lähemalt.